Our Founders
Managing Committee
Chairman's Desk
Principal's Desk
About Us
Academics
Enrollment
Co-Curricular Activities
Sports
General Rules
Admission
School Magazine
School Calendar
Notice
 
 
LIST OF SELECTED STUDENTS FOR ADMISSION IN CLASS PRE-SCHOOL FOR THE SESSION 2018-2019
MERIT LIST
S.No. Name of student Father's/Guardian Name
FORM NO.
Total Points
1
PRISHA MALHOTRA ASHOK KR. MALHOTRA
22
100
2
ASHVIKA BHARDWAJ SATYAM BHARDWAJ
315
100
3
MISHIKA MALHOTRA MAYANK MALHOTRA
329
100
4
PAVNI SINGH SUNIL KUMAR SINGH
801
100
5
KANISHIKA GUPTA AMIT GUPTA
692
100
6
SUHANI KHARE VIKRAM SINGH KHARE
1199
100
7
SHUBHASHREE DURGA PRASAD
38
100
8
VAIBHAV TYAGI ANAND TYAGI
58
90
9
HARDIK SINGH VIPIN SINGH
63
90
10
AMAN DEEP SANDHU GAURAV SANDHU
171
90
11
AARYAN NAITHANI GOUTAM NAITHANI
234
90
12
AGAM BEDI GULSHAN BEDI
361
90
13
VIHAAN SAHNI GAGAN DEEP SAHNI
680
90
14
SRIJESH SINGH PRADEEP KUMAR
802
90
15
SRISHTI MANDURI VIVEK PARKASH
861
90
16
YUVRAJ SINGH CHAUDHARY CHANDAN SINGH
624
90
17
OMKUSH PANDA JANAMJAY PANDA
881
90
18
KISHORE NARESH BAHADUR
1359
90
19
PRANSHI JINDAL VAIBHAV GUPTA
37
80
20
ARFA SALAM GAUHAR SALAM
80
80
21
VANDITA SANJEEV SINGH
207
80
22
TUSHIKA GUPTA PUNEET GUPTA
348
80
23
AADHYA AMIT KUMAR
629
80
24
RUHIKA SURYAN VINAY KUMAR SURYAN
636
80
25
H.L.RAM HLIM PUII LAL RAM NGHAKA HNAMTE
943
80
26
ANSHIKA SANJEEV TIWARI
833
80
27
MEDHANSH TALWAR PUNEET TALWAR
1238
80
28
ASHWARYA SHARMA PRAKASH SHARMA
626
80
29
GAURANGI AGGARWAL RAJEEV AGGARWAL
244
80
30
AAYAN AJAY KUMAR
50
70
31
TATHAGAT SURYAN VINAY KUMAR SURYAN
637
70
32
KIANSH ARORA HITESH KUMAR
390
70
33
HARSH PODDAR SUJEET KUMAR PODDAR
827
70
34
AARAV MISHRA MANOJ KUMAR MISHRA
668
70
35
RAGHAV MEHTA SHIV KUMAR MEHTA
707
70
36
TEJAS BHATIA ASHISH BHATIA
806
70
37
MYANSH GUJRAL AMIT GUJRAL
1027
70
38
PUNAYA SAXENA AVNISH KUMAR
1208
70
39
OJAS SHARMA DEEPAK SHARMA
603
70
40
GURANSH SINGH CHARNJEET SINGH
989
70
41
ARJUN SHOKEEN SANDEEP SHOKEEN
1056
70
42
YASHVEE SETHI MANOJ KUMAR SETHI
241
60
43
PRISHA SOBTI RAHUL SOBTI
458
60
44
KIARA BERRY SAURABH BERRY
960
60
45
AVIKA DUBEY ABHAY KUMAR DUBEY
94
60
46
AVNI ASHWANI SAROHA
1196
60
47
AMAIRA KOHLI ASHISH KOHLI
601
60
48
AGRIYA MEHTA AMOL MEHTA
331
60
49
NAYSA TYAGI DR. ARUN KUMAR
190
60
50
BHAVYA MAKHIJA  TARUN MAKHIJA
675
60
51
ADWIKA RANA NAVEEN RANA
328
60
52
AANYA SHARMA RAJESHWAR SHARMA
139
60
53
BHAVYA KAUSHIK AMIT KAUSHIK
1011
60
54
DHANYAA SHARMA SUMIT SHARMA
496
60
55
MAAYRRA RAI KAUR GURBIR SINGH
1010
60
56
DINISHA BHARGAVA RAJNISH BHARGAVA
1197
60
57
SHANAYA MEHTA SAMARTH MEHTA
23
60
58
RABHYA SRIVASTAVA VISHAL SRIVASTAVA
858
60
59
TAVISHI WARAN R.S.KAMESWARAN
1061
60
60
GURLIN KAUR JASBIR SINGH
714
60
61
ARADHYA SINGH ABHISHEK SISODIA
140
60
62
CHARVI ARORA AMIT ARORA
691
60
63
MAITRI SANWAL NITIN SANWAL
659
60
64
MISHKA DEVTALLA HEM CHANDRA
979
60
65
JASPREET KAUR AMRIT PAL SINGH
612
60
66
GURSEERAT KAUR GURKAMAL SINGH
967
60
67
AANIKA PARASHAR GAURAV PARASHAR
33
60
68
SHERYL SACHDEVA AMIT SACHDEVA
1157
60
69
SAANVI BASU UTSAB BASU
270
60
70
PAVIKA JAIN NARESH JAIN
236
60
71
ANISHA SHARMA RAKESH SHARMA
294
60
72
NAYRA KATHURIA PUNEET KATHURIA
206
60
73
AADIA GUPTA MANISH GUPTA
333
60
74
AIRA VINOCHA ANANT KUMAR VINOCHA
750
60
75
DIVYANSHI KUMARI VIKAS KUMAR MANDAL
228
60
76
AYESHA MEHTA ALOK MEHTA
330
60
77
AVNI SAWHNEY SUMIT SAWHNEY
144
60
78
VIDHI SINGH DEEPAK KUMAR SINGH
667
60
79
TWISHA WASON GAURAV WASON
1280
60
80
VANSHIKA  OM PRAKASH
88
60
81
ANAYA MISHRA ANUP RAJ
929
60
82
AGAMPREET KAUR AMANDEEP SINGH
154
60
83
TARINI MALKOTI MANISH MALKOTI
113
60
84
MEHAR ALAGH PUNEET ALAGH
514
60
85
ANVIKA BISHT RAVINDER BISHT
336
60
86
SUKHNOOR KAUR RAJBIR SINGH BHASIN
405
60
87
TRISHA PURI BHARAT PURI
381
60
88
ERIN CHAUHAN ASHISH CHAUHAN
1015
60
 
LIST OF SELECTED STUDENTS FOR ADMISSION IN CLASS PRE-PRIMARY FOR THE SESSION 2018-2019
MERIT LIST
SNo.
NAME OF STUDENTS Father's/Guardian Name Form No. Total Points
1
SURYANSH JAIN DEEPAK JAIN
114
90
2
HARSHVARDHAN YADAV SUNIL KUMAR
266
90
3
MANIKA SINHA ASHOK KUMAR SINHA
236
80
4
GAURI VERMA DAYACHAND VERMA
277
80
5
GITIKA KUMAR S KUMAR
370
80
6
LAVISH SHARMA DEPUTY KUMAR
229
70
7
AVIJOT SINGH UPKAR SINGH
265
70
8
KHUSH YADAV RAKESH YADAV
105
70
9
PIYUSH SRIVASTAVA SANJAY KUMAR SRIVASTAVA
233
70
10
ADHYAN RAITANI PRADEEP RAITANI
516
70
11
HIMANSHI DILIP ROY
45
60
12
DIVYA GUPTA AMIT GUPTA
178
60
13
NISHA JAIN PRADEEP KUMAR JAIN
267
60
14
SHAGUN SAINI SHRIPAL SAINI
1
60
15
ANAYA PUROHIT VIJAY PUROHIT
385
60
16
MAHIMA PREM KUMAR
348
60
17
GAURVIKA SAINI ARUN SAINI
481
60
18
AANANYA SINGH RAI SUNDEEP RAI
241
60
19
AARNA PRASHANT KUMAR SRIASTAVA
403
60
20
AARADHYA SINGH GAUTAM ACHAL SINGH GAUTAM
492
60
21
SHUBHI MISHRA GOPAL MISHRA
2
50
22
TANUSIYA KOCHHAR SURINDER KUMAR
17
50
23
SIDHART DAS SURESH CHANDER DAS
52
50
24
AYAAN ANSARI FIROZ
96
50
25
NIRVAN GABA PRASON GABA
102
50
26
DIVYANSH GUPTA AMIT GUPTA
179
50
27
MOHNISH KAMRA UMESH KAMRA
38
50
28
JIYANSH SURAJ KUMAR
197
50
29
SHIVAL MALHOTRA VIJAY KUMAR
354
50
30
RUDRA NARAIN CHAWDHARI NIKHIL CHAWDHARI
303
50
31
PARTH MS.ADITI PANWAN
161
50
32
NIA BHASIN ANKUR BHASIN
162
50
33
ARYAN AWASTHI VIDYA VARIDHI AWASTHI
322
50
34
AYAAN KUMAR VIVEK KUMAR
371
50
35
SRINITHI MUKHERJEE SUBHADIP BANNERJEE
4
50
36
SAHAJVEER SINGH GAGANDEEP SINGH
307
50
37
HARGUN JAGGI TARANDEEP SINGH JAGGI
342
50
38
AYUSH RAJESH KUMAR
291
50
39
AARAV SINGH AASHUTOSH KUMAR SINGH
299
50
40
BHAVYA PARVEEN KUMAR
369
50
41
DAKSH WADHWA PARSHOTTAM LAL
220
50
42
DAMANJOT KAUR RANJEET SINGH
101
50
43
MANPREET KAUR JASPAL SINGH SAHNI
248
50
44
ARADHYA AHUJA SANDEEP KUMAR
344
50
45
MITHI RAHUL CHOUDHARY
513
50
46
ANIRUDH VASHISHTHA CHANDER MOHAN
546
50
47
GURASEES KAUR GURPREET SINGH
562
50
48
KUSHAGRA KUMAR PRABAL KUMAR
423
50
49
SIMRAT KAUR PALVINDER SINGH
477
50
50
GURLEEN KAUR MANMOHAN SINGH
507
50
51
SAKSHAM KHANEJA ROHIT KHANEJA
551
50
52
P. SAIRAM P MANOJ KUMAR
579
50
53
ISHAAN SINGH GOGAR SANT SINGH GOGAR
605
50
54
VIDUSHI BARI DEEPAK BARI
498
40
55
VARTIKA RAJ RAJESH KUMAR
453
40
56
SAMARA RASHID MD HAROON RASHID
383
40
57
GURNOOR KAUR GURSHARAN SINGH ISSAR
582
40
58
AANCHAL NAVNEET KUMAR
118
40
 
LIST OF SELECTED STUDENTS FOR ADMISSION IN CLASS FIRST FOR THE SESSION 2018-2019
MERIT LIST
S.NO. NAME OF STUDENTS FATHER'S NAME FORM NO.
Total Points
1
PRABHLEEN KAUR SURBIR SINGH
113
90
2
DIYA SATISH CHAND
452
80
3
ANSH AGGARWAL MANOJ KR. AGGARWAL
94
70
 
NOTE:
1 SUBMISSION OF ADMISSION FEE FROM 15-02-2018 TO 27-02-2018
TIMINGS :- 08.00 AM TO 12.00 NOON
2 MODE OF PAYMENT - CHEQUE ONLY.
3 AT THE TIME OF ADMISSION BOTH THE PARENTS WILL COME AND SIGN THE ADMISSION FORM AND ALSO FILL IN THE BLODD GROUP OF THE CHILD.
4 PARENTS ARE REQUIRED TO BRING THE FOLLOWING DOCUMENTS IN ORIGINAL.
(i) DATE OF BIRTH CERTIFICATE ISSUED BY APPROPRIATE AUTHORITY.
(ii) RESIDENTIAL PROOF OF THE PARENTS.
    (RATION CARD, ELECTRICITY BILL, MTNL TELEPHONE BILL, ADHAAR CARD, VOTER ID & PASSPORT)